Veggie.pl
 

Galeria zdjęć
Witam wszystkich!

Jestem Nela i niedawno ukończyłam pierwszy roczek życia. Podczas tego pierwszego roczku bywały dni, kiedy wypiłam trochę mleka krowiego, lecz szybko doszłyśmy z mamą do wniosku, że tak być nie może, bo to mleko nie jest dla mnie. Zostałam wiec na 100% weganką. Mama jest weganką od dosyć dawna, tata niestety nie jest wege (je przetwory mleczne i ryby), lecz i jemu bardzo smakują wegańskie potrawy i nigdy sobie ich nie odmówi.


Smakuje mi wszystko, co zrobi mama, a do moich ulubionych potraw należą bezsprzecznie: ziemniaki z miękkim tofu i z warzywami, falafel, kasza z warzywami oraz makaron z sosem pomidorowym, tofu i ziołami. A na deser jem zawsze jakiś pyszny owoc lub jogurt sojowy. Mama nie karmi mnie swoim mlekiem już od pół roku, ale za to podaje mi rano, po południu i wieczorem przed spaniem butelkę z napojem sojowym, owsianym lub migdałowym, które uwielbiam!

Mama i tata mówią, że jestem małą dzikuską i rozrabiarą - no cóż, to w końcu mój przywilej! Uwielbiam przeglądać się w lustrze, puszczać oko do przechodniów na ulicy i zaczepiać swoich rówieśników. A żebyście wiedzieli, jaka frajda ugryźć od czasu do czasu mamę lub tatę w palec lub w łydkę - krzykną wtedy, ale nigdy się na mnie o to nie zezłoszczą.

Jestem bardzo towarzyska, mam już kilku dobrych przyjaciół, którymi są: Misiu, Biedronka, Króliczek i Misiu Panda. No i nie mogę zapomnieć o naszej białej kotce Sannie, która teraz, jak jest ciepło, przebywa niemal cały czas poza domem i wygrzewa się na słońcu. Mama nauczyła mnie, że zwierzątka są przyjaciółmi człowieka i nie można im robić żadnej krzywdy.
W ogrodzie zawsze czekają na mnie: Jeż, Żabka i Kaczuszka, i zawsze chętnie chodzę się z nimi przywitać. Raz jednak byliśmy oglądać na łące krówki i trochę się ich przestraszyłam; nawet kilkudniowy cielaczek był taaaki duży!

Lato jest cudowne. Tu gdzie mieszkam, jest ono niestety bardzo krótkie i trzeba korzystać z jego przywilejów zanim nadejdzie jesień, deszcze i niskie temperatury. Wiec dopóki lato jeszcze jest, kąpie się często w jeziorze, zrywam maliny i porzeczki w ogrodzie, jeżdżę na długie spacery.
Mam dużo kontaktu z naturą, każdego dnia budzi mnie cieple słońce a sam dzień przynosi zawsze coś nowego i ekscytującego...

©2006-07 Veggie.PL